Splitpants neboli rychloprdky

 Splitpants neboli rychloprdky

  Klasické rychlprdky z Číny mají v rozkroku opravdu velký otvor. Dají se sehnat i v zimní variantě – zateplené, a přesto s otvorem.  Zajímavé na tom je, že v nich zadeček není studený. Otvor slouží k tomu, aby si miminko v případě potřeby mohlo bleskurychle ulevit. V Číně jsou na to zvyklí a nikdo se nepohoršuje nad tím, že miminko podržíte nad kanálem.

splitapnts2-china

splitpants-china

Splitpants v Evropě

Ani v Evropě však nejsou rychloprdky módní novinkou. Zeptejte se babičky, jestli nosila „trikáče“ tak jako moje maminka (bylo to oblečení na noc).

Rodiče, kteří praktikují bezplenkovku, neboli přirozenou hygienu kojenců, je znovuobjevili a začali používat, protože se jedná o naprosto geniální systém. Miminko se nemusí pokládat, přístup k „plenkové zóně“ je neuvěřitelně rychlý a snadný.

Pro naše civilizované útlocitné povahy však v Evropě dostanete splitpants s otvorem v rozkroku překrytým. Tak není na první pohled všechno vidět, s troškou asistence nad nočníkem se však přesto rozevřou.

split_funk1  ->  split_funk2

   Proč splitpants?

Protože neustálé svlékání a oblékání leze na nervy jak miminku, tak rodičům.

Navíc nám umožní, aby miminko nevychladlo. Na čurání ho nemusíme svlékat do půl těla, stačí rozevřít rychloprdky.

splitpants1-mokoshop

splitpants2-mokoshop

Splitpants v Mokoshopu

Moje rychloprdky mají velice dlouhou historii. Začínala jsem recyklovanými modely – z mikin a ze svetrů. Každý kus byl unikát. Pak se přidaly malé série z flísu a z bavlny, pak větší série, a samozřejmě také biobavlna.

Nesmím opomenout vymazlené unikáty na speciální přání.

zweisplit umweltspj6203splitblum

SP_02_68

p1010379

sp-11-05 latz_go

Ale my máme doma koberce, namítnete. Máte pravdu. Zařízení bytu a autosedačky je potřeba chránit. Proto jsem vymyslela Systém minimální pleny – odklápěcí MokoMidi svrchní kalhoty, které se otvorem v rychlprdkách dají odklopit. V případě nehody stačí vyměnit savou vrstvu a hotovo.

Jde to ale i jinak: GenaPants nabízejí pohodlí rychloprdek a jistoty formou záklopky zvenčí:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V roce 2005 se mi narodilo třetí bezplenkové miminko. A zároveň se zrodila myšlenka začít šít splitpants i pro ostatní miminka.

 

Tady vidíte moji historicky první prodejní stránku (na to moje základní znalosti html stačily:)

splitpants_geschichte

 

 

 

 

Tak ať vás baví bezplenkovat! V dnešní době už je to tak jednoduché!

Zdravím vás z Německa,

Bora Berlinger

Mgr. Barbora Berlinger (Nosálková)

Před patnácti lety jsem se zamilovala do výhod bezplenkové komunikační metody. Moje tři děti a stovky ostatních miminek, se kterými jsem za tu dobu mohla pracovat, mi s rozzářenýma očima dokázaly, že takhle je to správně.

Stejný úsměv chci vykouzlit i na tváři tvého miminka. Ukážu ti, jak lépe porozumět jeho potřebám a jak zlepšit vaši vzájemnou komunikaci.  

  Jsem překladatelkou knih Koncept kontinua, Naše děti naše světy či Miminka v bezpečí, šéfkou bezplenkového mokoshopu a autorkou eBooku Bezplenkovka LIGHT a Bezplenkovka v kostce. Celý můj příběh si můžeš přečíst tady

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.