MokoMini pásek na plenu

ze Systému minimální pleny:

MokoMini je gumička v látkovém tunýlku, která se v Číně používá k nejjednosuššímu balení do látkových plen. V Evropě se ujala jako bezkonkurenční pojistka (BackUp) pro bezplenková miminka (BKM).

 

Oblíká se miminku kolem pasu, do ní se přichytí látková plena složená do obdélníku:

In Aktion

 

Výhodou tohoto „balení“ je vysoká prodyšnost. Vaše miminko, i to plenkované, to ocení především v létě, kdy v pleně, která pokrývá 25% jeho tělesného povrchu, vzniká zapařené prostředí.

Další výhodou je rychlost přebalení. Novorozenec, se kterým praktikujete BKM má tak malý močový měchýř, že často nemůže počkat, než mu svléknete dupačky, body, svrchní plenu a látkovou plenu pod tím. Ale ani batolata a děti, které už chodí, nemají rády přebalovaní. Nechtějí přerušovat hru a objevování světa.

Tady krásný příklad, jak rychle to jde:

MokoMini pásek na plenu můžete vylepšit flísovým nebo vlněným obdélníkem na vnější straně. Tak bude balení voděodolnější. POZOR – bočnímu vytékání novorozenecké stolice tento způsob balení nezabrání, ta by měla co nejčastěji končit v nočníčku. Pro jistotu použijte savou podložku na BKM, která se dá vyprat.

Mokrou vkládací plenu vždy co nejdříve vyměňte!

Každá MokoMini z naší dílny má otvor, kterým se dá dostat ke gumičce – tak můžete její velikost snadno upravit mezi 30cm a 65cm.

 

MokoMini nabízíme v mnoha variantách. Některé uvádím jenom na ukázku toho, jak dlouhá je historie našich pásků na plenu:

A pro slavnostní chvíle, nebo třeba k fotografovi, máme i MokoMini s tylem:

moko-mini-tutu

K dostání jsou na mokoshop.cz

Mgr. Barbora Berlinger (Nosálková)

Před patnácti lety jsem se zamilovala do výhod bezplenkové komunikační metody. Moje tři děti a stovky ostatních miminek, se kterými jsem za tu dobu mohla pracovat, mi s rozzářenýma očima dokázaly, že takhle je to správně.

Stejný úsměv chci vykouzlit i na tváři tvého miminka. Ukážu ti, jak lépe porozumět jeho potřebám a jak zlepšit vaši vzájemnou komunikaci.  

  Jsem překladatelkou knih Koncept kontinua, Naše děti naše světy či Miminka v bezpečí, šéfkou bezplenkového mokoshopu a autorkou eBooku Bezplenkovka LIGHT a Bezplenkovka v kostce. Celý můj příběh si můžeš přečíst tady

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.