Kojení – to s tím souvisí taky?

Znáte to? Miminko spokojeně pije, ale po nějaké době zneklidní. Začne otáčet hlavičkou na všechny strany, nebo si z prsa dělá žvýkačku. A ještě lepší je, když začne lézt po okolních stěnách. Ehm, přeháním, myslím tím tu gymnastiku jako na obrázku.

 

Co s tím? Syté ještě není, pustit prs nechce. A pro maminku je to nepříjemné.

A co hůř, někdy miminko začne kousat!

Co žádná laktační poradkyně neví, je fakt, že za to ve valné většině případů může plný močový měchýř nebo tlak na konečník.

Ano. Takzvaný gastro-kolický reflex, neboli reflex žaludku a střev, se stará o to, aby bylo v bříšku dost místa pro nově přicházející potravu, a proto začne být aktivní. A co znamená aktivní střevo, to přece známe. Za nedlouho bude potřeba strřevo vyprázdnit.

A jak chutná vám, když musíte na velkou? Jste schopní sedět v klidu, nebo poposedáte, vstáváte a chodíte? A nebo jdete raději rovnou na záchod?

A to je ten kámen úrazu. Miminko samo jít nemůže. A do plíny je to fakt na nic, znamenalo by to podělat osobu, která ho právě živí. To není dobrý nápad.

Mnoho maminek zachránila od odstavení jedna rada: kojit miminko nahaté na přebalovací podložce v klíně. Když se začne vrtět, stačí mu říct, teď můžeš, trošku změnit polohu do svislé, u některých není potřeba zasahovat vůbec, nahatá prdelka stačí.

Špinavá podložka je v cuku letu vyměněná a můžete na druhý poločas. Jak jednoduché!

Vyzkoušejte to a napište mi, jestli mám pravdu nebo kecám 😉

kojici gymnastika

 

Mgr. Barbora Berlinger (Nosálková)

Před patnácti lety jsem se zamilovala do výhod bezplenkové komunikační metody. Moje tři děti a stovky ostatních miminek, se kterými jsem za tu dobu mohla pracovat, mi s rozzářenýma očima dokázaly, že takhle je to správně.

Stejný úsměv chci vykouzlit i na tváři tvého miminka. Ukážu ti, jak lépe porozumět jeho potřebám a jak zlepšit vaši vzájemnou komunikaci.  

  Jsem překladatelkou knih Koncept kontinua, Naše děti naše světy či Miminka v bezpečí, šéfkou bezplenkového mokoshopu a autorkou eBooku Bezplenkovka LIGHT a Bezplenkovka v kostce. Celý můj příběh si můžeš přečíst tady

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.