Já jsem opravdu kvůli bezplenkování brečela

Když jsem napsala první článek o bezplenkování, strhla se pod ním taková diskuze, že jsem se u ní rozbrečela.

Snažila jsem se bránit a vysvětlovat, ale moc to nepomohlo. Kdo neviděl na živo, jak to funguje, neumí si to prostě představit. A kolikrát to nechápe ani člověk, který to má přimo před očima.

Když jsme byli s miminkem ve třech měsících na preventivní prohlídce, odskočili jsme si v čekárně na záchod. V ordinaci pan doktor sundal plínu a ještě ji chvilku přidržel se slovy: „Oni vždycky čurají, když je svlečete“.

Já na to: „To máte pravdu, ale malá právě čurala.“ Pan doktor vůbec neslyšel, co mu povídám, a opakoval to svoje „Oni vždycky čurají, když je svlečete.“

Ano, čurají, protože se jim nechce špinit do vlastního. A toho se dá využít. Často nebo dokonce velice často. Co pan doktor tenkrát netušil, je fakt, že toho nevyužívají jenom potrhlé bio-matky, jak si myslí spousta lidí, ale i lékařky, právníčky, herečky a modelky.

Dnes už u komentářů nebrečím. V roce 2013 se přirozená hygiena kojenců oficiálně zviditelnila díky Mezinárodnímu týdnu bezplenkování. A psaly o tom dokonce New York Times! A Süddeutsche Zeitung!

new york times

Není divu. Předstírat, že to neexistuje, když to dělá taková Gisele Bündchen nebo Mayim Bialik, není tak jednoduché.

Ono už bylo na čase, aby někdo nahlas řekl, že to není jenom o plínách nebo o ekologické stopě. Nebo o korunkách v peněžence. Bezplenkování s sebou přináší především psychické výhody. Bezplenkování je o komunikaci. Když totiž miminko zažívá, že mu někdo rozumí, že někdo bere i tu vylučovací potřebu vážně, cítí se přijaté a správně. A šťastné miminko má většinou šťastnou maminku.

Stojí to za vyzkoušení. Půjdeš do toho se mnou?

Mgr. Barbora Berlinger (Nosálková)

Před patnácti lety jsem se zamilovala do výhod bezplenkové komunikační metody. Moje tři děti a stovky ostatních miminek, se kterými jsem za tu dobu mohla pracovat, mi s rozzářenýma očima dokázaly, že takhle je to správně.

Stejný úsměv chci vykouzlit i na tváři tvého miminka. Ukážu ti, jak lépe porozumět jeho potřebám a jak zlepšit vaši vzájemnou komunikaci.  

  Jsem překladatelkou knih Koncept kontinua, Naše děti naše světy či Miminka v bezpečí, šéfkou bezplenkového mokoshopu a autorkou eBooku Bezplenkovka LIGHT a Bezplenkovka v kostce. Celý můj příběh si můžeš přečíst tady

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.